O stravování

Školní jídelna vaří denně čerstvou stravu podle receptur zdravé výživy. Je kladně přijímána především těmi, kteří se nad svým jídelníčkem zamýšlejí, vaří a jedí zdravěji.

V kuchyni se využívá dostatečné množství zeleniny, ovoce, tradiční i netradiční obiloviny (jáhly, pohanka, pololoupaná rýže, kukuřice, kuskus, obilné vločky..), luštěniny, klíčky, semena, sojové sýry, obilná masa, přírodní bylinková, zeleninová koření. Z živočišných produktů přednostně rybí, drůbeží maso, zakysané mléčné výrobky. Snažíme se o snížený obsah cukru a živočišných tuků. Je dodržována správná technologie přípravy pokrmů.

Kuchařky se ve svém oboru proškoleny a nadále vzdělávají. Pravidelně se účastní metodických a praktických kurzů.

Pocelý den je zajištěn pitný režim, děti se mohou kdykoliv samy obsloužit, příp. požádat o pomoc učitelku. K pití jsou vybízeny. Na výběr filtrovaná voda a čaj (různé druhy). Každé dítě má na pití vlastní označený hrneček přinesený z domova. Hrnky jsou denně umývány. Nápoje jsou dětem k dispozici i při pobytu na zahradě - děti si nosí vlastní označené PET lahve.

Při jídle jsou děti vedeny k samostatnosti a kultuře stolování. Mají možnost určit si velikost porce.  Děti nejsou do jídla nuceny.

Další organizační informace v odkazu Školní kuchyně .

Pokyny k placení stravy v odkazu Platby.