Aktuality leden

• V pátek 12.1. se konají v MŠ volby. V provozu bude pouze třída U Kaštánka.
  • V pondělí 15.1. v 9:00 hodin přijede do MŠ divadlo S. Riedlové se "Zimní pohádkou".

Aktuality prosinec

• Od pondělí 4.12. zahajujeme tradiční výstavku perníků ve vestibulu mateřské školy v 1. patře. Výrobky malých i velkých noste prosím učitelkám do vaší třídy. Kdo perníky nepeče, může tentokrát přispět výrobou vánočního svícnu.
  • V úterý 5.12. bude v dopoledních hodinách v mateřské škole Mikulášská nadílka pro děti.
  • Ve středu 6.12. v 16 hodin ve třídě U Modřínka budou připraveny Hrátky s ovčím rounem pro děti a rodiče.
  • Ve čtvrtek 7.12. v 15:15 hodin vystoupí na  Rozsvěcení vánočního stromu na prostranství před Albertem s krátkým programem skupina dětí ze třídy U Kaštánka.
  • V pátek 8.12. v 8:30 hodin přijede do MŠ divadlo s pohádkou Vánoce aneb cesta do Betléma.
  • ve čtvrtek 14.12. v 9 hodin bude tradiční koncert rodiny Vaňkovy.
  • V pondělí 18.12. v 16:30 hodin začíná tradiční sváteční posezení u vánočního stromku pro rodiče a děti ze třídy U Jeřebinky.
  • V úterý 19.12. v 16:30 hodin začíná tradiční sváteční posezení u vánočního stromku pro rodiče a děti ve třídě U Kaštánka a U Modřínka.
  • ve středu 20.12. v 9,30 hodin bude v MŠ vánoční dudácký koncert.
  • změna! Ve čtvrtek 21.12. v 9:30 hodin odchází všechny děti na ZŠ Pavlovská na představení Vánoční radovánky.
  • V době vánočních prázdnin od středy 27.12. 2017 do úterý 2.1.2018  bude mateřská škola uzavřena. Provoz začíná opět ve středu 3.1.2018.
  • Přejeme vám hodně klidu, míru a lásky nejen o Vánocích.

Aktuality listopad

• 15.11. v 16.00 ve 2.třídě - podzimní hrátky - "Posviťme si na Martina" - výroba lucerniček (je potřeba si donést zavařovací sklenice)
  • 21.11. v 9.00 divadlo v Mš - Karkulka - divadlo Jana Míchala

Aktuality říjen

• Zápis ze schůze Klubu rodičů najdete v sekci Dokumenty
  • 20.10. budou děti po celý den ve třídě U Kaštánka z důvodu konání voleb (již v dopoledních hodinách se připravují volební místnosti ve dvou třídách MŠ)
  • 24.10. (úterý) divadlo v MŠ - Dvě barevné pohádky - divadlo Z. Ševčíka

Aktuality září

Školní rok začíná v pondělí 4. září 2017.

Děti se přivádí nejpozději do 8:15 hodin. Seznamy dětí s jejich umístěním do tříd jsou u vchodu do školy. Po převlečení dítěte v šatně uloží rodiče oděv do skříňky s přidělenou značkou a kontaktují učitelku ve třídě.

Platby se hradí do 15. dne daného měsíce. Školné 500 Kč/měsíc, stravné 36 Kč (sedmiletí 40 Kč)/den. Pokyny k platbám obdrželi rodiče s ostatními informacemi individuálně písemně na schůzce od ředitelky. Variabilní symboly jednotlivých dětí jsou k dispozici v šatnách dětí.

Co dítěti do mateřské školy přinést: pohodlné oblečení do třídy, kalhoty nebo sukni na gumu, přezůvky, ne pantofle, věci na ven, které si děti mohou ušpinit, pyžamo, náhradní oblečení pro případ nehody (spodní prádlo, ponožky, tričko - zůstává ve skříňce), malý hrneček na pití, dále kartáček na zuby, kelímek, z hygienických důvodů ne pastu (konzultováno s dentistou), všechny věci podepsat, označit!

Pobyt dětí v mateřské škole začíná adaptací za přítomnosti rodiče, který dítě uvede do nového prostředí. Délka a forma adaptace s rodičem se stanovuje individuálně dohodou mezi rodičem a učitelkou. Rodiče respektují pokyny učitelky. Je doporučeno umožnit dětem zpočátku kratší pobyt během dopoledne, není vhodné nechávat nové děti ve školce hned po celý den.

Těšíme se na vás!

Zveme Vás na zahajovací schůzku Spolku rodičů

V úterý 12. 9. v 16,30 hodin ve třídě U Modřínka.

Na programu bude:

• představení školy a organizace školního roku 2017/18
  • Spolek rodičů MŠ Adélka - odsouhlasení stanov a volba výboru
  • změny v řádu školy
  • dotazy, připomínky, náměty

Ve středu 27.9. v 11 hodin přijede do MŠ divadlo J. Hrubce s pohádkou Princezna na hrášku.